Warsztaty, Pokazy, Koncerty solowe…

Możliwość przyjazdu z potrzebnym sprzętem w dowolne miejsce Polski. Szczegóły poniżej

 

Proponowane warianty:

1. Koncert „One Man Drum Show” – jest to propozycja dla dużej grupy osób (50 – 150) np. w klubie lub domu kultury 

Podczas koncertu Tomasz prezentuje utwory z różnych okresów swojej muzycznej działalności, głównie pochodzących z jego płyt solowych (C.V. oraz Fusionland).

Koncert może być połączony z warsztatami (np. od rana do południa warsztaty a wieczorem koncert dla szerszego grona).

Po koncercie jest możliwość wspólnego pomuzykowania na tzw. jam session – oczywiście jeżeli organizator będzie zainteresowany takim muzycznym podsumowaniem całego dnia.

2. Bardziej kameralna wersja koncertu to tzw. Drum Clinic – jest to propozycja dla sklepów muzycznych i szkół muzycznych. Pokazy te maja bardziej charakter edukacyjnych warsztatów niż występu. Przeważnie w tym wariancie następuje prezentacja kilku utworów. Między utworami artysta opowiada anegdoty z życia muzycznego. Można w tę formę wpleść również elementy warsztatów (o ile wśród widowni znajdą się perkusiści, którzy mają pytania).

3. Warsztaty perkusyjne w dużych grupach – jest to propozycja dla domów kultury, sklepów muzycznych i szkół muzycznych. (od 10 uczestników wzwyż). Praca trwa cały dzień z przerwą na posiłek regeneracyjny.
Na tych warsztatach prowadzący intensywnie pracuje z perkusistami, przedstawiając wiele pomocnych zagadnień dotyczących rozwoju i nauki gry na instrumencie. W programie zajęcia praktyczne (praca za instrumentem) oraz teoretyczne. Poruszane są następujące kwestie: jak sukcesywnie rozwijać technikę, precyzję i szybkość, jak ćwiczyć rytmy (w oparciu o różne stylistyki muzyczne), jak uczyć się improwizować (gra solowa), jak nastroić instrument, rozwijać swoją muzykalność. Oprócz tego omawiane są tak ważne tematy, jak: organizacja czasu na osobiste ćwiczenie (plan pracy), praca z maszynami perkusyjnymi, granie z podkładami i sequencerami, granie z dobrym „time’m”, nagrywanie w studio, rola i praca perkusisty w zespole… tematów jest multum.

4. Warsztaty muzyczne dla zespołów
Warsztaty dla zespołów mogą odbyć się w klubie lub domu kultury. Mogą one towarzyszyć innym wydarzeniom np. przeglądom zespołów.
Istnieje wiele wspólnych tematów dla wszystkich muzyków grających na różnych instrumentach (gitarzyści, basiści, klawiszowcy)
Zespołom przekazywana jest wiedza odnośnie organizowania prób oraz pracy na próbach, przygotowania zespołu do koncertów, pracy na scenie i w studiu nagrań, itp.
Można wspólnie zrobić wykaz błędów oraz potrzebnych rad i ćwiczeń w zespołowym graniu, komponowaniu utworów, pracy w sekcji rytmicznej: bas-bębny, przygotowaniu materiału DEMO, ustawieniu instrumentów na próbie itd. Na tych warsztatach jeżeli zajdzie taka potrzeba – Tomasz może poświęcić też osobny czas tylko dla perkusistów.

Inna opcja:

Istnieje możliwość przyjazdu Tomasza do dowolnej miejscowości na próbę zespołu. Podczas próby omawiane są szczegółowo wszystkie problemy dotyczące zespołowej pracy. Praca przeważnie skupia się na materiale, który ćwiczy zespół. Poruszane są również tematy omawiane na warsztatach dla zespołów.

5. Inne warianty warsztatów:

 Warsztaty w małych grupach (do 10 perkusistów; praca trwa kilka godzin np. w czyjejś ćwiczeniówce).
 Lekcje indywidualne (z jednym uczniem). Są to prywatne lekcje dla początkujących i kursy mistrzowskie dla zaawansowanych. Można po wcześniejszym umówieniu się przyjechać do Gdańska na lekcje (w tej sprawie możecie śmiało pisać maile).

6. Praca w JURY:

Tomasz wielokrotnie brał udział w przeglądach perkusyjnych i przeglądach dla zespołów w charakterze członka jury, spotykając się z pozytywnym odbiorem ze strony uczestników i organizatorów. Tomasz robi notatki i po przeglądzie omawia z każdym muzykiem czy też zespołem występ (co było dobre a co zmienić, nad czym popracować). Wywołuje to pozytywne zaskoczenie.