Warsztaty perkusyjne

W sprawie organizacji moich warsztatów, oferuję różne warianty:

1. Koncert (drum show) dla dużej grupy osób (50 – 150) np. w klubie. Jest to propozycja dla klubów muzycznych, domów kultury, itp.

Podczas koncertu prezentuję utwory z różnych okresów mojej muzycznej działalności. Między utworami opowiadam anegdoty z życia muzycznego. Można w tę formę wpleść również elementy warsztatów (o ile wśród widowni znajdą się perkusiści, którzy mają jakieś techniczne pytania).

Koncert może być połączony z warsztatami (np. od rana do południa warsztaty a wieczorem koncert dla szerszego grona).

2. Bardziej kameralna wersja koncertu to tzw. Drum Clinic – jest to propozycja dla sklepów muzycznych i szkół muzycznych. Pokazy te maja bardziej charakter edukacyjnych warsztatów niż występu.

3. Warsztaty perkusyjne w dużych grupach – jest to propozycja dla domów kultury, sklepów muzycznych i szkół muzycznych. (od 10 uczestników wzwyż; całodzienne).

4. Warsztaty muzyczne dla zespołów
Istnieje możliwość mojego przyjazdu do dowolnego miasta na próbę zespołu. Podczas próby omawiamy szczegółowo wszystkie problemy dotyczące zespołowej pracy.

Wiele tematów poruszanych na zajęciach jest wspólnych dla perkusistów i muzyków grających na innych instrumentach (korzysta cały zespół). Rozmawiamy m.in. o tym jak rozwijać sukcesywnie swoją technikę, precyzję i szybkość, jak ćwiczyć groovy (w oparciu o różne stylistyki muzyczne), jak uczyć się improwizować (gra solowa), nastroić instrument, rozwijać swoją muzykalność.

Często poruszane są tematy takie jak: organizacja czasu na osobiste ćwiczenie (plan pracy), praca z maszynami perkusyjnymi, granie z podkładami i sequencerami, granie z dobrym „time’m”, nagrywanie w studio.

Zagadnienia dla muzyków grających na innych instrumentach/zespołów:

Organizowanie prób oraz praca na próbach, wykaz błędów oraz potrzebnych rad i ćwiczeń w zespołowym graniu, komponowanie utworów, praca w sekcji rytmicznej: bas-bębny, przygotowanie materiału DEMO, jak ustawić instrumenty na próbie itd.

Warsztaty trwają zazwyczaj jeden dzień.

5. Inne warianty warsztatów:

 Warsztaty w małych grupach (do 10 perkusistów; pracujemy kilka godzin np. w czyjejś ćwiczeniówce).
 Lekcje indywidualne (z jednym uczniem). Są to prywatne lekcje dla początkujących i kursy mistrzowskie dla zaawansowanych.